Den boje za svobodu a demokracii – ukládání Paškova parku, 17. 11. 2019

Při tradičním ukládání parku jsme si připomněli události 17. Listopadu: 1939 (uzavření vysokých škol), 1989 („sametová revoluce“) a 2017 (otevření obnoveného Paškova parku s instalacemi V. Fialy).

Letošní teplé podzimní počasí, které trvalo prakticky až do předcházejícího týdne, vedlo k tomu, že převážné část opadaného listí byla v obci uklizena technickou četou. Tak tomu bylo i v Paškově parku. Jen podél pěšinky zbylo v korunách hlohů i pod nimi ještě hodně listí; stejně tak lípa u Husova kamene opadala nedávno, a tak bylo co vyhrabávat. Vybrali jsme listy liliovníku, ostříhali živý plot z pámelníků na kontaktu s pastvinou ovcí, částečně vystříhali kořenové výmladky u staré lípy a odstranili některé překážející větve. Závlahové mísy stromů vysazených v listopadu r. 2012 jsme okopali, odstranili zde plevel a dosypali substrát. Jak bylo možno pozorovat, tulipány vysazené v září. 2017, by měly z jara kvést. V parku se nás postupně sešlo 13!

Datum vložení: 4. 12. 2018 8:16
Datum poslední aktualizace: 4. 12. 2018 8:18