Pohádkové "Putování za obrem"

Na sobotní odpoledne 5. 9. 2009, připravili společně členové TJ SPV Dýšina, členové divadelního souboru "LUCIFER" Dýšina a členové SDH Dýšina, pochod pohádkovým lesem s názvem "Putování za obrem". Děti s rodiči na procházce lesem v okolí Nové Huti potkávaly známé pohádkové postavy, u kterých plnily drobné úkoly. Za jejich splnění byly pak odměněny různými sladkostmi. Při svém putování potkaly Macha a Šebestovou i s Jonatánem, skřítka Šmudlu, vodníka Česílka, ježibabu Kanimůru, medvěda Brumlu, Bílou paní, lesní květinové víly a nakonec musely vzbudit obra Koloděje, aby jim ukázal cestu ven z lesa. I od něho si odnesli všichni malí poutníci  dárek.

I přes počáteční obavu z nepřízně počasí  se nakonec celá akce velice vydařila. Za obrem putovalo 56 dětí, 54 dospělých, 4 kočárky a 4 psi. Na závěr se většina příjemně unavených poutníků sešla na koupališti v Nové Huti na malém občerstvení.

Poděkování za úspěšný průběh celé akce patří nejen návštěvníkům, ale i všem, kteří se na její přípravě i realizaci podíleli.

Text a foto: Miroslav Tlustý