UPOZORNĚNÍ PRO OBČANY! Máme nahlášený případ vykradení automobilu v naší obci během dne a vloupání do garáže. Upozorňujeme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti, zabezpečili si své vozy a v žádném případě nenechávali v autech cennosti ani osobní doklady.  Policie žádá obyvatele, aby na linku 158 neprodleně hlásili pohyb cizích osob, vozidel nebo nestandardní jednání.

Pohádkové "Putování za obrem"

Na sobotní odpoledne 5. 9. 2009, připravili společně členové TJ SPV Dýšina, členové divadelního souboru "LUCIFER" Dýšina a členové SDH Dýšina, pochod pohádkovým lesem s názvem "Putování za obrem". Děti s rodiči na procházce lesem v okolí Nové Huti potkávaly známé pohádkové postavy, u kterých plnily drobné úkoly. Za jejich splnění byly pak odměněny různými sladkostmi. Při svém putování potkaly Macha a Šebestovou i s Jonatánem, skřítka Šmudlu, vodníka Česílka, ježibabu Kanimůru, medvěda Brumlu, Bílou paní, lesní květinové víly a nakonec musely vzbudit obra Koloděje, aby jim ukázal cestu ven z lesa. I od něho si odnesli všichni malí poutníci  dárek.

I přes počáteční obavu z nepřízně počasí  se nakonec celá akce velice vydařila. Za obrem putovalo 56 dětí, 54 dospělých, 4 kočárky a 4 psi. Na závěr se většina příjemně unavených poutníků sešla na koupališti v Nové Huti na malém občerstvení.

Poděkování za úspěšný průběh celé akce patří nejen návštěvníkům, ale i všem, kteří se na její přípravě i realizaci podíleli.

Text a foto: Miroslav Tlustý