Upozornění na vykrádání rodinných domů v Dýšině a Nové Huti

Vážení spoluobčané, obdrželi jsme sdělení, že v Dýšině a Nové Huti, dochází v poslední době k vykrádání domů, bytů a sklepů.

Žádáme o obezřetnost a důkladné zabezpečení vašich nemovitostí.V případě zjištění, že se ve vašem okolí pohybují neznámé podezřelé osoby, volejte prosím Policii České republiky tel.158

Pohádkové "Putování za obrem"

Na sobotní odpoledne 5. 9. 2009, připravili společně členové TJ SPV Dýšina, členové divadelního souboru "LUCIFER" Dýšina a členové SDH Dýšina, pochod pohádkovým lesem s názvem "Putování za obrem". Děti s rodiči na procházce lesem v okolí Nové Huti potkávaly známé pohádkové postavy, u kterých plnily drobné úkoly. Za jejich splnění byly pak odměněny různými sladkostmi. Při svém putování potkaly Macha a Šebestovou i s Jonatánem, skřítka Šmudlu, vodníka Česílka, ježibabu Kanimůru, medvěda Brumlu, Bílou paní, lesní květinové víly a nakonec musely vzbudit obra Koloděje, aby jim ukázal cestu ven z lesa. I od něho si odnesli všichni malí poutníci  dárek.

I přes počáteční obavu z nepřízně počasí  se nakonec celá akce velice vydařila. Za obrem putovalo 56 dětí, 54 dospělých, 4 kočárky a 4 psi. Na závěr se většina příjemně unavených poutníků sešla na koupališti v Nové Huti na malém občerstvení.

Poděkování za úspěšný průběh celé akce patří nejen návštěvníkům, ale i všem, kteří se na její přípravě i realizaci podíleli.

Text a foto: Miroslav Tlustý