UPOZORNĚNÍ PRO OBČANY! Máme nahlášený případ vykradení automobilu v naší obci během dne a vloupání do garáže. Upozorňujeme občany, aby dbali zvýšené opatrnosti, zabezpečili si své vozy a v žádném případě nenechávali v autech cennosti ani osobní doklady.  Policie žádá obyvatele, aby na linku 158 neprodleně hlásili pohyb cizích osob, vozidel nebo nestandardní jednání.

Slavnostní předání Paškova parku veřejnosti

17. 11. 2017

Poselství, labyrint, zrození obelisku – témata, která zvolil sochař Václav Fiala při své instalaci v Paškově parku, předaného veřejnosti dne 17. listopadu 2017. Symbolicky v den boje za svobodu a demokracii, který slavíme jako státní svátek.

Park, založený deset let po vzniku České republiky zažil zpočátku stejně jako ona své „velké dny“, po roce 1948 postupné zapomenutí a devastaci. A naději po roce 1989.

Přáli bychom si, aby poselství obsažené ve slovech Verba movent, exempla trahuntSlova povzbuzují, příklady táhnou, oslovilo co nejvíce návštěvníků parku. Obdobně jako Jiřího Švece, autora souboru fotografií ze slavnostního předání parku veřejnosti.

Okrašlovací spolek pro Novou Huť a Dýšinu

Datum vložení: 22. 11. 2017 20:09
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2017 20:16
Autor: doc. Ing. Marek Brandner Ph.D.