Stavba roku Plzeňského kraje 2017 a Paškův park žije, 18. 12. 2018

Vernisáž výstavy

V úterý 18. 12. 2018 v 18 hodin se konala asi letošní poslední, v tomto případě ale náhodně „osmičková“ slavnost. Do Galerie Modrý salónek v Dýšině doputovala výstava panelů, přestavující projekty, zaslané do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2017. Mezi nimi byl i „náš“ projekt obnovy Paškova parku – instalace uměleckých děl sochaře Václava Fialy. Projekt naprosto výjimečný a unikátní tím, že za jeho vznikem stáli místní občané a podnikatelé, kteří vyslyšeli prosbu Okrašlovacího spolku, a projekt podpořili. Byl podpořen i tehdejším zastupitelstvem, čehož si s odstupem času velice vážíme.

Spolek tuto putovní výstavu doplnil fotografiemi ze svého archivu pod názvem „Paškův park žije“, které poskytlo více místních fotografů – patří jim za to velký dík. Za všechny připomínáme vydařené slavnosti při zahájení Adventu, Májovou slavnost i napínavé vztyčování obelisku v r. 2017.

Na vernisáži se sešli ti, kterým není veřejný prostor lhostejný, kteří sami nejrůznějšími způsoby pomáhají v Dýšině uvést do života řadu aktivit. Radost všem udělal sochař Václav Fiala, který přijel z Klatov; zúčastnili se J. Egrmajer – starosta obce, D. Klimeš – ředitel základní školy, H. Tlustá vedoucí učitelka mateřské školy, p. L. Buček – dýšinský farář. V dobré pohodě jsme si povídali skoro dvě hodiny o soutěžních projektech, o další budoucnosti Paškova parku, ale i o tom, jak jde život. Byl to opravdu hodně vydařený večírek…

Vernisáž popsal a zajímavě nafotografovat i Míra Tlustý: titulni-stranka/fotogalerie/fotogalerie/2018/putovni-vystava-stavba-roku-plzenskeho-kraje-2017-990cs.html

Datum vložení: 22. 12. 2018 11:47
Datum poslední aktualizace: 22. 12. 2018 11:53