Navigace

Obsah

Stránka

  • 1

Víceúčelová mobilní buňka RND se vyráběla ve 2 dřevěných halách na dole za mostem přes řeku Klabavu. Haly zanikly po roce 2004 v souvislosti s vybudováním areálu golfu. Hlavní jejich předností byly jejich rozměry dle korby nákladního auta pro přepravu. Jednoduchá konstrukce s kostrou s Jöckel profilů, opláštění vlnitým plechem s izolačními panely. Buněk různých provedení (obytná buňka, kancelář na staveništi, prodejna...) se vyrobilo v RND v letech 1969–1982 přes 10.000 kusů. Denně se montovaly 3–4 kusy, na tehdejší dobu je to neuvěřitelné; je jimi „zamořená“ celá republika.

Víceúčelová mobilní buňka RND se vyráběla ve 2 dřevěných halách na dole za mostem přes řeku Klabavu. Haly zanikly po roce 2004 v souvislosti s vybudováním areálu golfu. Hlavní jejich předností byly jejich rozměry dle korby nákladního auta pro přepravu. Jednoduchá konstrukce s kostrou s Jöckel profilů, opláštění vlnitým plechem s izolačními panely. Buněk různých provedení (obytná buňka, kancelář na staveništi, prodejna...) se vyrobilo v RND v letech 1969–1982 přes 10.000 kusů. Denně se montovaly 3–4 kusy, na tehdejší dobu je to neuvěřitelné; je jimi „zamořená“ celá republika.

Zaměstnanci RND Ejpovice, výroba buněk Stavebního provozu na dole okolo r. 1980:
–	sedící zleva: 1. ing. Lísa, později výrobní náměstek závodu – 3. F. Flajžanc z Ejpovic, elektrikář – 8. J. Kasal.
–	sedící zprava: M. Brožík, později vedoucí kantýny – 4. M. Rampulková z Kyšic, – F. Jech, později kádrové oddělení – 6. Michálek, mistr výroby – 7. M. Lepší jun., N. Huť 35.
–	stojící zleva: 2. Volráb z Dýšiny – 10. Žampa, později truhlárna – 11. P. Černý z Klabavy – 13. P. Křížek, elektrikář.
–	stojící: zprava: 1. V. Eret elektrikář z Dýšiny – 6. Vopatová – 9. Zdrhová z Dýšiny – 10. Zíka, později truhlárna, 11. Pitnerová z Dýšiny – 13. Benedová z Ejpovic.
–	celkem je na fotografii 41 zaměstnanců, podařilo se určit 26 osob.

Zaměstnanci RND Ejpovice, výroba buněk Stavebního provozu na dole okolo r. 1980:
– sedící zleva: 1. ing. Lísa, později výrobní náměstek závodu – 3. F. Flajžanc z Ejpovic, elektrikář – 8. J. Kasal.
– sedící zprava: M. Brožík, později vedoucí kantýny – 4. M. Rampulková z Kyšic, – F. Jech, později kádrové oddělení – 6. Michálek, mistr výroby – 7. M. Lepší jun., N. Huť 35.
– stojící zleva: 2. Volráb z Dýšiny – 10. Žampa, později truhlárna – 11. P. Černý z Klabavy – 13. P. Křížek, elektrikář.
– stojící: zprava: 1. V. Eret elektrikář z Dýšiny – 6. Vopatová – 9. Zdrhová z Dýšiny – 10. Zíka, později truhlárna, 11. Pitnerová z Dýšiny – 13. Benedová z Ejpovic.
– celkem je na fotografii 41 zaměstnanců, podařilo se určit 26 osob.

V RND se vyráběly v těchto letech i větší montované stavby rychlostí asi 5 kompletů za měsíc. Kostra opět z železných profilů Jöckel a obvodové izolační panely Fibralit s nástřikem Ebarbet. Na fotografii je prodejna v areálu nemocnice Plzeň-Bory. Obdobný systém byl použit za železniční zastávce Dýšina, Domu služeb v Dýšině, na přístavbě ředitelství RND pro počítač a prodejně v Červeném Hrádku.

V RND se vyráběly v těchto letech i větší montované stavby rychlostí asi 5 kompletů za měsíc. Kostra opět z železných profilů Jöckel a obvodové izolační panely Fibralit s nástřikem Ebarbet. Na fotografii je prodejna v areálu nemocnice Plzeň-Bory. Obdobný systém byl použit za železniční zastávce Dýšina, Domu služeb v Dýšině, na přístavbě ředitelství RND pro počítač a prodejně v Červeném Hrádku.

Buňka v provedení „prodejna“. Manipulace s buňkou pomoci autojeřábu byla jednoduchá, zde je ale patrné porušení bezpečnostních předpisů.

Buňka v provedení „prodejna“. Manipulace s buňkou pomoci autojeřábu byla jednoduchá, zde je ale patrné porušení bezpečnostních předpisů.

Odvoz buňky na Tatře 111.

Odvoz buňky na Tatře 111.


Stránka

  • 1