Navigace

Obsah

Stránka

  • 1

Lamináty se oficielně nazývaly provoz Plasty. Výroba byla zahájena po r. 1968 a v menším rozsahu je i dnes (r. 2012). Původní výroba v době RND byla v objektu bývalých kulových mlýnů (malá i velká navíječka). Později byla vystavěna nová hala (vojenský program) rovnoběžně s bývalou mlýnicí v prostoru bývalých pecí. Vývojová díla s ruční laminací (vedoucí s. J. Krchov) byla v mlýnici uhlí, dílna vypěňování směrem k železniční zastávce Dýšina.
	Zde výroba laminátové nádrže včetně čel na veliké navíječce (nádrže do průměru 2.600 mm a délce přes 6.000 mm). Obsluha stroje J. Trnka a P. Paulík, řečený Zeto.

Lamináty se oficielně nazývaly provoz Plasty. Výroba byla zahájena po r. 1968 a v menším rozsahu je i dnes (r. 2012). Původní výroba v době RND byla v objektu bývalých kulových mlýnů (malá i velká navíječka). Později byla vystavěna nová hala (vojenský program) rovnoběžně s bývalou mlýnicí v prostoru bývalých pecí. Vývojová díla s ruční laminací (vedoucí s. J. Krchov) byla v mlýnici uhlí, dílna vypěňování směrem k železniční zastávce Dýšina.
Zde výroba laminátové nádrže včetně čel na veliké navíječce (nádrže do průměru 2.600 mm a délce přes 6.000 mm). Obsluha stroje J. Trnka a P. Paulík, řečený Zeto.

Obsluha vypěňovacího lisu Pur pěnou V. Bouše z Dýšiny (n. 1949, z. 2006) po r. 1985. Dílna zanikla v souvislosti s výstavbou továrny CAN plechovky (od r. 1996). Vypěňování Pur pěnou převzala fa. Elisplast (ing. Kabát) v Chrástu v Prachárně.

Obsluha vypěňovacího lisu Pur pěnou V. Bouše z Dýšiny (n. 1949, z. 2006) po r. 1985. Dílna zanikla v souvislosti s výstavbou továrny CAN plechovky (od r. 1996). Vypěňování Pur pěnou převzala fa. Elisplast (ing. Kabát) v Chrástu v Prachárně.

Ořezávání vytvrzených vík nádrží při ruční laminaci. Zde M. Hegner z Chrástu.

Ořezávání vytvrzených vík nádrží při ruční laminaci. Zde M. Hegner z Chrástu.

Apretace (dokončování) vík nádrží a jejich dřevěná forma. Zaměstnance se nepodařilo určit.

Apretace (dokončování) vík nádrží a jejich dřevěná forma. Zaměstnance se nepodařilo určit.

Ruční laminace části čela elektrické lokomotivy po r. 1982. Ručně se laminovalo štětkou, tzv. tupováním, nebo válečkem a stěrkou. 1. zleva Šnajdrová z Kyšic.

Ruční laminace části čela elektrické lokomotivy po r. 1982. Ručně se laminovalo štětkou, tzv. tupováním, nebo válečkem a stěrkou. 1. zleva Šnajdrová z Kyšic.

Venkovní umístění nádrže na naftu v betonové havarijní jímce. Vinuté laminátové nádrže se též používaly na skladování vína (nastojato), ale i na kyseliny a fekálie.

Venkovní umístění nádrže na naftu v betonové havarijní jímce. Vinuté laminátové nádrže se též používaly na skladování vína (nastojato), ale i na kyseliny a fekálie.


Stránka

  • 1