Navigace

Obsah

HISTORIE A SOUČASNOST SKI KLUBU DÝŠINA z.s.

Lyžování má v Dýšině velmi bohatou tradici a tak má současný SKI Klub na co navazovat. Určitě platí: „…již za první republiky…“. Lyžování jak závodní, tak rekreační v Dýšině, resp. v Nové Huti žilo. Není náhodou, že mezi čestnými občany Dýšiny byli i lyžaři: Libuše Vaidišová a Zdeněk Denny Krisman.
SKI Klub Dýšina pod současným názvem existuje od Listopadu 1989. Navazuje na dřívější tradice lyžařského oddílu TJ Spartak Dýšina. Akátovka a Slalom na suchu jsou každoročně dlouho očekávané soutěže, kde nesmí chybět hlavně děti. Dýšinské i Chrástecké! A pak samozřejmě oblíbené lyžařské školy a kurzy. Místní děti se pravidelně umísťovaly na předních místech okresních i krajských soutěží.
Lyžařům patří i chata v Matějovicích, která prošla velkou proměnou i po nešťastném požáru v září 2012. Lyžařům se povedlo téměř nemožné: chatu znovu postavili i vybavili; i další generace místních mohou užívat pohody zdejšího kraje.
A o tom všem vyprávěly kvalitní barevné fotografie, které mohla veřejnost vidět v březnu 2019. Pro ty, kteří nestačili výstavu navštívit, doporučujeme webovou stránku SKI klubu: https://www.obecdysina.cz/zivot-v-obci/spolky-sdruzeni/lyzarsky-oddil-ski-klub-dysina/fotogalerie/#evt_472, kterou lyžaři vedou velice sympaticky.
Výstava byla otevřena u příležitosti závěrečného setkání účastníků lyžařské školy 2018/2019, kde byl předávány medaile vítězům jednotlivých kategorií.